Vliv UV záření na stárnutí pleti - Klinika ŠVÝCARSKÁ

Vrásky – někomu vadí více, někomu méně. Nevyhne se jim ovšem nikdo z nás. Naštěstí víme o možnostech, které mohou proces stárnutí pleti výrazně zpomalit.

A stačí jenom trochu času, zájmu a péče.

Proč pleť stárne? 

S přibývajícím věkem se v pleti zmenšují potní a mazové žlázy. Mění se samotné složení mazu i jeho sekrece a snižuje se obsah vody v rohové vrstvě kůže. Pleť je pak více náchylná k přesušení a ztrácí svůj přirozený lesk i hladký povrch

Kromě věku se na stárnutí pleti podílí genetika a vnější faktory – jako je třeba pobyt ve znečištěném prostředí, nedostatečná péče o pleť, špatná životospráva a zejména působení UV záření.

Právě dlouhodobé a opakované vystavování ultrafialovému světlu je jedna z největších příčin stárnutí pleti. Jedná se o kumulativní proces, který závisí na množství slunečního záření a fototypu kůže, označovaný jako tzv. photoaging

stárnutí pleti

Dopady UV záření na naši pleť 

UV záření vyvolává komplexní sekvenci specifických molekulárních reakcí, které způsobují poškození kožní pojivé tkáně. Působení ultrafialového záření na pleť a kůži je charakterizováno jemným a hrubým zvrásněním, drsností, suchostí, rozšířením drobných cév, ztrátou pevnosti a pigmentovými změnami.

 

Jak se účinně před UV zářením chránit? 

Sluníčko má největší sílu v poledne, proto je více než vhodné strávit polední čas ve vnitřních prostorech nebo ve stínu. Při pobytu na slunci vás ochrání také pokrývka hlavy, oblečení a sluneční brýle s dostatečným UV filtrem. UV záření však dokáže proniknout i mrakem nebo látkou, proto je nezbytná také ochrana kvalitnímii opalovacími krémy.

Co dělat, když si nejste jisti změnami znamének 

Během jarních a letních měsíců byste měli věnovat zvýšenou pozornost vašim pihám a znaménkům. Jeden z vlivů UV záření je zvýšené riziko benigních a maligních novotvarů, které mohou vést k rakovině kůže

 Pro odborné vyšetření disponuje naše Centrum kožní prevence nejmodernějším celotělovým digitálním skenerem FotoFinder ATBM Master. Pomocí umělé inteligence a revoluční technologii dokážeme zmapovat během několika minut stovky znamének po celém těle.

A to vše rychle, bezbolestně a bezkontaktně. 

TIP na závěr – Jaké opalovací krémy doporučují naši dermatologové?

V celém týmu Centra kožní prevence i Kliniky Švýcarská jsme se jednoznačně shodli na značce La Roche Posay. Tato francouzská kosmetika se zavazuje k celkovému zlepšení zdraví pleti, na které se shodlo téměř 90 000 dermatologů z celého světa. 

V naší klinice si můžete zakoupit hned několik produktů, které vás před UV zářením zaručeně ochrání. 

  • Anthelios UVMUNE 400 SHAKA ultralehký fluid SPF 50+
  • Anthelios UVMUNE 400 ULTRA komfortní krém SPF 50+
  • Anthelios zmatňující krém tónovaný SPF 50+
  • Anthelios AGE CORRECT tónovaný SPF 50+

 

Opalovací krém

Rádi byste se objednali, nebo se zeptali na další doplňující informace k vyšetření?

Zavolejte nám na +420 588 880 800nebo napište zprávu na info@kozni-prevence.cz

Nezapomeňte také sledovat náš web, a profily na Facebooku nebo Instagramu, kde vám pravidelně přinášíme spoustu užitečných rad, tipů a novinek z Centra kožní prevence a Kliniky Švýcarská v Olomouci.

Přejeme vám pevné zdraví

Kolektiv Centra kožní prevence