Rozškrábnuté znaménko - co s tím? - Klinika ŠVÝCARSKÁ

Mateřská znaménka a pihy si můžete poškodit relativně snadno. Ať už se spálíte o troubu, nebo si znaménko prostě omylem rozškrábnete – najednou může zmizet, nebo naopak vystoupne.

Jak postupovat?

Co mám dělat, když jsem si rozškrábl znaménko?

Ve chvíli traumatizace, dokud se znaménko nezhojí, nemá smysl takový névus vyšetřovat dermatoskopem z důvodu nepřehledného terénu. Takové znaménko ošetřete hojivou mastí a přelepte náplastí, aby nedošlo k jeho dalšímu poranění.

Jakmile se poranění zahojí a máte pocit, že se znaménko změnilo, dostavte se k vyšetření ke kožnímu lékaři. Obecně platí, že traumatizace pigmentových névů nezpůsobí jejich zhoubné bujení.

I sami doma si můžete provést základní kontrolu vašich znamének. Přečtěte si krátké tipy jak na to v našem článku.

Prevence znamének za 15 minut

I přesto, že se znaménko nezměnilo, doporučujeme 1x ročně preventivní prohlídku

Prostřednictvím nejmodernejší technologie FotoFinder ATBM Master vám v Centru kožní prevence zkontrolujeme všechna znaménka a pihy na těle za pouhých 15 minut. Celý proces je rychlý, bezbolestný a bezkontaktní.

 

Pokud vás cokoliv zajímá, můžete nás nezávazně kontaktovat přes formulář

zavolat na +420 588 880 200 

nebo napište zprávu na info@klinika-svycarska.cz

Rádi vám pomůžeme.

Více informací k prevenci najdete na našem webu. Sledujte také naše profily na Facebooku nebo Instagramu, kde vám pravidelně přinášíme spoustu užitečných rad, tipů a novinek z Centra kožní prevence Kliniky Švýcarská v Olomouci.

 

Přejeme vám pevné zdraví

Kolektiv Centra kožní prevence