Odstranění podbradku aneb jak na tuto běžnou vadu na kráse - Klinika ŠVÝCARSKÁ

Nevzhledná dvojitá brada se týká velké části populace. Možná jste už zkoušeli různé domácí cviky s písmeny „X“ a „O“ nebo vysouvání dolní čelisti a zaklánění hlavy, po kterých jste cítili svaly na krku. Načež jste hned hledali v zrcadle nebo na fotografiích rozdíl.

Domácí cviky mohou mít efekt. Za vyzkoušení stojí i obličejová jóga, která kromě zpevnění svalů může vést i k redukci drobných vrásek. Své místo v domácí péči o váš obličej a krk má také lymfatická masáž.

 Abyste ale dosáhli patřičného efektu, vyžadují tyto cviky především dostatečný čas a pravidelnost. Ideálně za každodenního opakování. Přesto všechno jen pouhým domácím cvičením úplného odstranění podbradku nedosáhnete.

JAK PODBRADEK VZNIKÁ?

Podbradek se týká žen i mužů různého věku i různé váhy – může se tak týkat i štíhlých jedinců.

Kromě nadváhy je podbradek zapříčiněn i genetikou a ve výjimečných případech dokonce špatným postojem.

Dalším důvodem je také věk. S přibývajícím věkem ubývají elastické a kolagenní vlákna a dochází tak k uvolnění a poklesu kůže. 

omlazení pleti

ŠETRNÉ ODSTRANĚNÍ PODBRADKU POMOCÍ INJEKČNÍ LIPOLÝZY

V zahraničí se často setkáte s metodou injekční lipolýzy, která se obecně využívá k redukci tukových tkání. Nejčastější využití má injekční lipolýza pro šetrné odstranění podbradku. Tato metoda začíná získávat čím dál větší oblibu i v České republice. Jak takový zákrok probíhá? 

Během ošetření lékař drobnými jehličkami aplikuje do oblasti v podkožní účinnou látku s obsahem kyseliny deoxycholové. Ta se pomocí lymfatické masáže (nebo ultrazvuku) rovnoměrně rozprostře a vyvolá postupnou emulzifikaci části podkožního tuku, čímž dochází k jeho redukci.

Látka dále obsahuje hydroxyapatit, který působí novou tvorbu vlastního kolagenu, čímž se kůže v ošetřované oblasti zpevní. Dojde tak k mírné redukci vrásek a posílení struktury i pevnosti kůže.

Už se vám rodí v hlavě dotazy? Neváhejte se ptát.

JAK PROBÍHÁ PÉČE PO ODSTRANĚNÍ PODBRADKU?

Bezprostředně po zákroku běžně dochází k otoku ošetřené oblasti. Někdy až na dvojnásobek původního objemu. Ale nemějte strach, otok po 3-4 dnech odezní. S hodnocením však chvíli vyčkejte. Očekávaný maximální výsledek se dostaví do 8 týdnů.


Po zákroku doporučujeme vyzkoušet v oblasti hlavy a krku také lymfatické masáže, které jsou vhodné i pro dlouhodobou péči. Pro dosažení 100% efektu vám lékař po zhodnocení výchozího stavu může doporučit zákrok ještě 2 – 3 x opakovat. Pro udržení perfektního stavu také vřele  doporučujeme dodržovat zdravý životní styl. Především sport nebo jiný pohyb. Pokud máte k dvojité bradě sklony, může se tukové těleso v oblasti brady opět doplnit.

TIP NA ZÁVĚR: JAK NA LYMFATICKOU MASÁŽ DOMA?

Lymfatický systém je velmi důležitý vzhledem k čistění tělních buněk. Přesněji řečeno, odvádí z krve a buněk odpadní látky. Pravidelnými lymfatickými masážemi urychlíte rozpouštění tukových buněk na nežádoucích místech.

 TIP: Každý den si ráno nebo večer zkuste natřít problematické místo mastným krémem a masírujte oběma palci současně od brady směrem k uším. Po 2-3 minutách pokračujte masáží ve stejném směru tentokrát hřbety rukou.

Máte plnou hlavu otázek a rádi byste se obrátili na zkušené odborníky? Rádi vám poradíme!

 Zavolejte na +420 588 880 200

Nebo nás jednoduše kontaktujte přes formulář

Nezapomeňte také sledovat náš web, a profily na Facebooku nebo Instagramu, kde vám pravidelně přinášíme spoustu užitečných rad, tipů a novinek z Centra kožní prevence Kliniky Švýcarská v Olomouci.

 Přejeme vám pevné zdraví 

Kolektiv Kliniky Švýcarské