Botox jako všestranný pomocník? - Klinika ŠVÝCARSKÁ

Možná nad botoxem právě přemýšlíte, ale máte zaryté představy strnulých tváří bez mimiky, které jsou lidem pro smích. Možná nevíte, k čemu všemu může botulotoxin sloužit, nebo možná se prostě o něm jenom chcete dozvědět více? Na vše vám odpovíme v našem článku.

Co je to botulotoxin?

Pokud si pojem botulotoxin zadáte do internetového vyhledávače, můžete narazit na celkem strašidelné informace. V přírodě se totiž jedná o jeden z nejsilnějších jedů, který je produkovaný bakterií         Clostridium Botulinum a způsobuje onemocnění zvané botulismus. Bakterie se mohou nacházet například ve špatně tepelně opracovaných konzervovaných potravinách nebo uzeninách.

V estetické medicíně se však využívá jen nepatrná koncentrace uměle vytvořeného botulotoxinu – lidově zvaného botox, u kterého se nemusíte bát žádné intoxikace. Naopak, jedná se o všestranného pomocníka  a to nejen v případě úpravy „vad na kráse“ či jiných estetických vylepšení. 

Trpíte nadměrným pocením? Pomůže botulotoxin!

Botox neřeší jen estetické nedostatky. Může vám pomoct zmírnit bolest hlavy nebo omezit nepříjemné pocení. Ptáte se, jak je to možné?

Některé typy bolesti hlavy jsou vyvolané přenosem tenze z oblasti čelního svalu přes lebku až na oblast krční páteře. Tato vzájemná propojenost může při nesprávné poloze krční páteře, nebo při nadměrném zapojování čelního svalu (třeba když se mračíme), vést k bolesti hlavy. Aplikace botulotoxinu do oblasti čela může tento stav zmírnit, v některých případech až zcela vyřešit. V neurologii je aplikace botulotoxinu používána i do oblasti krčních svalů, pro uvolnění napětí.

bolest hlavy

V případě zmírnění pocení pomáhá ošetření botulotoxinem díky působení na drobné svaly, které se nachází v potních žlázách v oblasti podpaží, dlaní či plosek. Botulotoxin na tyto svaly působí jako “vypínač” nebo “uspávač”. Díky tomu se přestanou smršťovat, a tím pádem přestanou do svého okolí vylučovat pot. Tohoto ošetření se není třeba obávat. Náš organismus je schopen se potu a odpadních látek zbavit i jinak, než pocením v nechtěných oblastech. Aplikace je bezpečná a efekt je dlouhotrvající v řádu měsíců. A ten pocit je k nezaplacení.

Další možnosti využití botulotoxinu:

 • Hyperhidróza – nadměrné pocení v podpaží nebo na dlaních
 • „Gummy smile” – odhalení horních dásní při úsměvu
 • Zmírňuje migrenózní bolesti hlavy
 • Zjemňuje kontury obličej
 • Vyhlazuje mimické vrásky a je součástí komplexního anti-agingového ošetření
 • Lifting – zvednutí obočí
 • “Bunny lines” – zaječí vrásky v horní části nosu
 • “Lip flip” – překlopení rtu botulotoxinem, které vytváří iluzi plnějších a šťavnatějších rtů bez použití výplňových materiálů
 • Uvolnění a prodloužení brady
 • Ošetření vrásek na krku
 • Ošetření bruxismu – skřípání zubů

 

chemický peeling

S botoxem k přirozenému a mladistvému vzhledu 

Strnulé tváře bez mimiky a bez emocí? Takový výsledek může doprovázet nesprávně provedený výkon, kterému lze správnou technikou aplikace předejít. Na Klinice Švýcarská obzvlášť dbáme na přirozenou krásu a zdraví tak, aby byly v dokonalé harmonii. Také v případě aplikace botoxu je cílem našich lékařů přirozený a svěží výraz.

Aplikace botulotoxinu a její výsledky

Aplikace botulotoxinu netrvá déle než 20 minut a efekt se začne dostavovat během 3-6 dnů, maximální účinek se dostaví do 2 týdnů. Po první aplikaci efekt trvá po dobu přibližně 3 měsíců, v případě pravidelných aplikací se ale interval prodlouží na 6 – 9 měsíců. V některých případech postačuje aplikace 1x ročně.

Botulotoxin se dá velmi dobře kombinovat s výplněmi, které fungují na bázi kyseliny hyaluronové.          V prvním kroku obvykle ošetříme mimické svaly botulotoxinem, aby se vrásky vyhladily, a poté je možné přetrvávající propadlou rýhu vyplnit kyselinou hyaluronovou. 

Potřebujete se raději na něco zeptat? Celý proces s vámi předem probereme na nezávazné osobní konzultaci a věříme, že společně vybereme to nejlepší řešení. 

Stačí zavolat: +420 588 880 200, nebo nám napište: info@klinika-svycarska.cz

Nezapomeňte také sledovat náš web, a profily na Facebooku nebo Instagramu, kde vám pravidelně přinášíme spoustu užitečných rad, tipů a novinek.

Přejeme vám pevné zdraví 

Kolektiv Kliniky Švýcarské